REKLAMA

2020-06-23 13:12:11 - Autor: WP(lca.pl)
Wizyta u kardiologa – kiedy warto się umówić na konsultację?
Kardiolog zajmuje się chorobami układu krążenia, które dotykają wiele osób. W Polsce jest to jedna z najważniejszych przyczyn zgonów. Na problemy z sercem i całym układem krążenia cierpią przede wszystkim osoby po 40. roku życia, które prowadzą niehigieniczny tryb życia, ale też mające obciążenia genetyczne. Jakie objawy wymagają konsultacji z kardiologiem?
REKLAMA

Objawy, z którymi należy zgłosić się do kardiologa

Czasami serce oraz układ krążenia wysyłają jasne sygnały, że dzieje się coś niepokojącego i wiadomo, że potrzebna jest konsultacja z kardiologiem. Zdarza się jednak, że złe samopoczucie kojarzymy z innymi dolegliwościami niż sercowe i je bagatelizujemy. Ból i dyskomfort w klatce piersiowej są oczywistymi oznakami problemów kardiologicznych. Jeżeli czujesz nierówne bicie serca lub kołatanie, również warto, aby sprawdził to kardiolog Poznań. Kolejnym schorzeniem, które powinno być pod nadzorem specjalisty, jest nadciśnienie tętnicze. Omdlenia oraz uczucie jakby omdlenie miało zaraz nastąpić, kwalifikują się do konsultacji kardiologicznej. Zawroty głowy, łatwe męczenie się i przewlekłe zmęczenie mogą stanowić objawy chorób o różnym podłożu, ale należy zbadać, czy nie wiążą się z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia.

 

Kto jest w grupie ryzyka?

Grupa ryzyka to osoby, które z różnych powodów mogą być bardziej podatne na wystąpienie wcześniej wymienionych objawów. Ryzyko chorób układu krążenia zwiększa się wraz z wiekiem, dlatego szczególną uwagę na swoje zdrowie powinny zwrócić osoby po 40. roku życia. Schorzenia w obrębie serca i układu krwionośnego mogą mieć uwarunkowania genetyczne, ale ogromne znaczenie ma również tryb życia. Prawdopodobieństwo zachorowania zwiększa się u osób z nadwagą lub otyłych, a także tych, które często piją alkohol, palą papierosy i nie dbają o odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Niestety negatywnie na nasze zdrowie wpływa coraz bardziej zanieczyszczone powietrze. Nie bez znaczenia są choroby współistniejące takie jak cukrzyca. Doświadczony kardiolog w Poznaniu przyjmuje nie tylko osoby z wyraźnymi dolegliwościami, ale również pacjentów, którzy chcą się przebadać profilaktycznie. Wchodząc na stronę www.neomedica.pl, można umówić się na konsultację kardiologiczną oraz badania, np. EKG i echo serca.

 

Pierwsza wizyta u kardiologa – jak się przygotować?

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, ale przed skierowaniem do kardiologa lekarz rodzinny zwykle zleca podstawowe badania. Zabierz ze sobą wszystkie wyniki ostatnich badań, a także wyniki wcześniejszych, jeżeli takie posiadasz, ponieważ ułatwią porównanie ze stanem obecnym. Należy zabrać ze sobą wyniki morfologii i moczu, a także EKG, USG serca i badania holterowskiego, jeśli były już robione. Przydatne mogą być wyniki badań zlecone przez innych specjalistów, np. spirometria, prześwietlenie klatki piersiowej czy USG jamy brzusznej. Jeżeli przyjmujesz jakieś leki, zrób ich listę i przedstaw lekarzowi. Poinformuj o wszystkich istniejących chorobach.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl