REKLAMA

2021-07-05 07:07:33 - Autor: WP(lca.pl)
Wszywka alkoholowa Esperal Legnica - Wrocław
Częstym motywem sięgania po alkohol jest jego działanie rozluźniające, rozhamowujące (tzw. proces upojenia alkoholowego). Rozwój tego uzależnienia postępuje z różną szybkością, spowodowane to jest wieloma indywidualnymi i społecznymi czynnikami ryzyka (m.in. predyspozycje dziedziczne, sytuacja rodzinna i zawodowa, dostępność alkoholu, cechy osobowości); na zagrożenie wskazują m.in.: czynne szukanie okazji do picia, ukrywanie go, lekceważenie krytyki i przestróg, wzrost tolerancji na alkohol, koncentracja na sprawach związanych z alkoholem.
REKLAMA

Mimo, że szanse na wyjście z choroby alkoholowej są różne, w zależności od stopnia motywacji wewnętrznej konkretnej osoby, śmiało można powiedzieć, że choroba alkoholowa, mimo jej poważnej szkodliwości, ostatecznie jest uleczalna. Pomóc w tym mogą działania z zakresu terapii i leczenia alkoholizmu. Jedną z takich metod polecana przez niepijących alkoholików jest Esperal – wszywka alkoholowa mająca w składzie Disulfiram, którą można z powodzeniem stosować po przejściu odtruwania alkoholowego, wzmacniając działania psychoterapii.

Kiedy powiedzieć stop alkoholizmowi?

Choroba alkoholowa najczęściej rozwija się latami, niszcząc kolejne sfery codzienności. Zaczyna przejmować kontrolę nad myślami i zachowaniem. Następnie niszczy zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Zaczyna być problemem rodzinnym, wpływając na jej sposób funkcjonowania wywołując u współmałżonka współuzależnienie, a także narażając dzieci na wystąpienie u nich syndromu DDA w przyszłości (Dorosłych Dzieci Alkoholików).

Warto porozmawiać z osobą uzależnioną na temat podjęcia leczenia nałogu, kiedy występuje:

  • Świadomość, że napoje alkoholowe pomagają się odprężyć. Owszem za pomocą napojów alkoholowych można czasami zredukować napięcie, czy lęk, lecz jest to złudne.
  • Szukanie rozwiązania problemów za pomocą alkoholu lub też nadużywanie go w sytuacjach społecznych, takich jak np. dodawanie sobie odwagi przed jakimś ważnym wydarzeniem.
  • Poszukiwanie dość częstej okazji do spożycia napoju alkoholowego w miejscach, gdzie nie jest to dozwolone np. szkoła czy nawet miejsce pracy,
  • Spożywanie napojów alkoholowych w samotności, o różnych porach dnia i nocy,
  • Zwiększenie tolerancji organizmu na substancje alkoholowe – konieczność wypijania coraz większych dawek napojów procentowych, aby odczuć odurzenie,
  • Występowanie tzw. palimpsestów – czyli trudności z odtworzeniem wydarzeń, które miały miejsce podczas spożywania alkoholu (tzw. urwany film).

Co to jest Esperal i w jaki sposób działa?

Esperal jest lekiem przeznaczonym do stosowania w ramach leczenia uzależnień metodą awersyjną. Zabieg zaszycia alkoholowego można wykonać w każdym większym mieście w Polsce np. Wrocław. Działanie Esperalu uwarunkowane jest poprzez oddziaływanie substancji aktywnej tabletki, czyli Disulfiramu – stąd obie nazwy stosowane są wymiennie odnosząc się do tego samego leku. Osoba, która stosuje wszywkę alkoholową musi być świadoma zasad jej działania.

Przede wszystkim Esperal wykonany poprawnie, w profesjonalnym gabinecie do tego przystosowanym, jest całkowicie bezpieczny oraz nie wykazuje żadnych skutków ubocznych wpływających na zdrowie, samopoczucie oraz kondycję danej osoby. Problem pojawia się w momencie kiedy łączy się aktywny Disulfiram ze spożyciem alkoholu. Wtedy w organizmie człowieka dochodzi do tzw. reakcji disulfiramowej.

Disulfiram jest substancją, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w metabolizmie (rozkładzie) alkoholu w wątrobie. To właśnie w wyniku tej blokady w organizmie gromadzi się aldehyd octowy, który normalnie przekształcany jest w postać nieszkodliwą i nie wywołującą nieprzyjemnych doznań.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Legnicy?

Samo wszycie esperalu jest stosunkowo prostym zabiegiem i trwa około 30 minut przy znieczuleniu miejscowym. Dlatego też, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Lekarz specjalista (chirurg) nacina skórę Pacjenta (najczęściej jest to okolica okołopośladkowa) i wszywa odpowiednią ilość sterylnych tabletek Esperalu pod jego skórę. Po zakończeniu zabiegu zaszycia zakładane są pojedyncze szwy skórne, które powinny być usunięte po około 10 dniach od przeprowadzenia zabiegu. Po zagojeniu się rany wszywka jest zupełnie niewidoczna. Na ciele nie pozostają żadne zgrubienia lub guzki, dzięki czemu Pacjent może czuć się po zabiegu zupełnie swobodnie i nie obawiać się, że osoby z jego otoczenia dostrzegą, że poddał się on implantacji Esperalu.

Skutki braku abstynencji podczas terapii Esperalem

Do najczęstszych pojawiających się objawów połączenia działania Disulfiramu z etanolem zalicza się:

  • Silne bóle oraz zawroty głowy,
  • Kłopoty z oddychaniem,
  • Nudności, wymioty, biegunka,
  • Nadmierną potliwość,
  • Zwiększone pragnienie,
  • Bóle w okolicach klatki piersiowej, kołatanie serca,
  • Dreszcze, drgawki padaczkowe oraz utratę przytomności,
  • Metaliczny posmak w ustach,
  • Częściowa impotencja,
  • Łatwe męczenie się,
  • Stany lękowe.

W skrajnych przypadkach może dojść również do zawału serca, a także trwałego uszkodzenia narządów wewnętrznych, szczególnie trzustki, wątroby, serca a także mózgu.

Jak długo działa Esperal?

Producent Esperalu daje gwarancję na 8 miesięcy działania specyfiku. Dość często jednak zdarza się, że Esperal działa dłużej – do około 12 miesięcy. Po tym czasie, w razie konieczności, procedurę zabiegu zaszycia można powtórzyć. Trzeba pamiętać, że zabieg wszycia Esperalu można wykonać jedynie u świadomego Pacjenta, po wyrażeniu przez niego zgody na piśmie. Musi być on również świadomy jak działa ten lek i znać konsekwencje nie stosowania się do zaleceń zachowania trzeźwości.

Jak wygląda życie z wszywką alkoholową Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal nie likwiduje całkowicie pokusy sięgnięcia po napoje wysokoprocentowe, lecz pomimo tego jest to wystarczająco skuteczna metodą na walkę z choroba alkoholową. Wszywka alkoholowa powoduje, że u Pacjenta pojawia się obawa przed nieprzyjemnymi skutkami wypicia alkoholu, nawet w niewielkich ilościach. Wśród takich objawów najczęściej można wymienić: uczucie zmęczenia, mdłości i wymioty, duszności, skoki ciśnienia oraz przyspieszone bicie serca. Najlepszym sposobem z zerwaniem z nałogiem alkoholowym jest terapia połączona z odwykiem.

Więcej informacji znajdziesz na: https://esperalwroclaw.com/.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl