REKLAMA

2021-06-10 13:59:07 - Autor: WP(lca.pl)
Sposoby na muchy – sprawdź, jak pozbyć się much z domu!
Wydawać by się mogło, że tylko komary potrafią dawać się latem we znaki, a jednak muchy wcale nie są im dłużne. Choć nie pozostawiają po sobie swędzących bąbli, to ich kąsanie denerwuje prawie tak samo, jak bzyczenie koło ucha. Muchy potrafią uprzykrzyć popołudnie w ogrodzie i zakłócić spokojny sen.
REKLAMA

Powiedz muchom stanowcze NIE! Nie pozwól siadać im na swoim ciele, a tym bardziej na jedzeniu. Zastosuj skuteczne metody na muchy, dzięki którym wyeliminujesz je ze swojego otoczenia i pozbędziesz się kłopotu.

Co przyciąga muchy?

Czasem nieświadomie sami przyczyniamy się do tego, że do domu wpadają muchy. Owady te lubią ciepło i światło. Wabikiem na nie są zapachy, w szczególności psującego się jedzenia. Insekt siada na potencjalnym pokarmie, bada, czy jest jadalny, a jeśli tak, zabiera się za konsumpcję. Rolę magnesu ma muchy pełnią także odchody i cukier. Aby zatem uniknąć masowego ataku much na nasz dom, należy zabezpieczać jedzenie pozostawione na wierzchu, regularnie opróżniać śmietnik i systematycznie czyścić kuwety i klatki zwierząt domowych. Innymi słowy: w domu musi panować porządek, wtedy nie będzie miało co przyciągać much.

Dlaczego muchy trzeba zwalczać?

Teoretycznie muchy nic nam nie robią, oprócz tego, że denerwują swoim bzyczeniem. Ale to tylko pozory, gdyż mucha jest roznosicielem chorób. Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, a innym zdarza się o tym zapomnieć, przez co tolerują muchy w swoim domu i nic z nimi nie robią.

Mucha domowa najpierw żeruje na ciałach zwierząt i ludzi, na odpadkach i śmieciach oraz na padlinie i odchodach, a potem siada na naszym jedzeniu. Pociąga to za sobą ryzyko wielu chorób, przede wszystkim zatrucia salmonellą. Przez muchy można też zachorować na choroby takie jak gruźlica, dur brzuszny, czerwona czy tyfus. Ponadto owady te roznoszą pasożyty i schorzenia grzybicze. Mamy nadzieję, że to w sposób wystarczający przekonuje Cię do tego, by zastosować proponowane przez nas sposoby na muchy.

Jak walczyć z muchami?

Środki na muchy trzeba dobrać stosownie do potrzeb, a konkretniej do miejsca, sytuacji, a także skali problemu. Do wyboru są metody mechaniczne, fizyczne, chemiczne i biologiczne (kupić je można np. tutaj: https://tedan.pl/sklep/zwalczanie-szkodnikow/muchy/). Zaleca się łączenie wybranych metod celem uzyskania lepszej skuteczności.

Środki mechaniczne

Muchy wyłapywać można w sposób mechaniczny. W tym celu należy zainstalować w domu taśmę, sznur lub lep na muchy. Jest to prawdopodobnie najtańsza metoda zwalczania much. Zamiast tego, zastosować można pułapki, które zwabiają owady do środka przy pomocy różnego rodzaju przynęt i już tam zostają.

Preparaty owadobójcze

Część środków na muchy przeznaczona jest do oprysku, ale są i takie, którymi maluje się powierzchnie. Przykładem preparatu z drugiej kategorii jest Insektan – Finish 26 PA (do kupienia pod adresem: https://tedan.pl/finish-26-pa-srodek-owadobojczy-do-zwalczania-much.html). Produkt ten można stosować przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma możliwości wykonania oprysku. Sprawdza się także tam, gdzie muchy są uodpornione na inne preparaty. Bo warto w tym miejscu podkreślić, że owady te bardzo szybko uodparniają się na substancje chemiczne, więc trzeba je co jakiś czas zmieniać. Skuteczność preparatów owadobójczych jest bardzo wysoka.

Lampy owadobójcze

Czasem much jest tak dużo, że trudno nad nimi zapanować, a problem wraca jak bumerang każdego lata. W takim przypadku warto zainwestować w lampę owadobójczą, np. lepową: https://tedan.pl/lampa-lepowa-trio-2x15-nierdzewna.html). Do wyboru są także lampy rażące. Dobór właściwej lampy zależy w dużej mierze od miejsca, w jakim urządzenie ma zostać zamontowane zainstalować oraz wielkości i typu powierzchni chronionej. Jest to wydatek rzędu 200-300 zł, a problem z głowy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl