REKLAMA

2021-08-10 11:47:15 - Autor: WP(lca.pl)
Leczenie zaćmy – na czym polega? Poznaj możliwości nowoczesnych zabiegów!
Zaćma to mocno uciążliwy problem, którego często nie da się skorygować okularami. Co więcej, choroba ta ma charakter postępujący, a nieleczona może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Na szczęście postęp medycyny sprawił, że leczenie zaćmy stało się naprawdę szybkie, proste i bezpieczne. Na czym polegają nowoczesne formy terapii? Oto najważniejsze informacje, które nieco przybliżą Ci ich działanie i możliwości.
REKLAMA


Leczenie zaćmy
Foto: Materiały prasowe
Metody leczenia zaćmy – co warto o nich wiedzieć? 

Leczenie zaćmy wymaga zabiegu chirurgicznego. Warto jednak zaznaczyć, że wykorzystywane współcześnie metody są znacznie mniej uciążliwe niż te, które stosowano jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie zaćmę najczęściej leczy się fakoemulsyfikacją. Jak wygląda taki zabieg? Zmętniałą soczewkę rozdrabnia się za pomocą ultradźwięków, po czym wypłukuje się ją z oka specjalnym aparatem – fakoemulsyfikatorem. W oku pacjenta pozostaje pusta torebka, do której wszczepia się sztuczną soczewkę. Zapewnia to dobrą ostrość widzenia i niweluje konieczność używania silnych szkieł korekcyjnych. 

Dlaczego warto wybrać fakoemulsyfikację?

Fakoemulsyfikacja to naprawdę szybka i bezpieczna metoda leczenia zaćmy. Cały zabieg wymaga jedynie znieczulenia miejscowego i niewielkiego nacięcia rogówki. Trwa on około 15 minut i jest całkowicie bezbolesny. Co więcej, oko szybko się goi, co pozwala wrócić do codziennych obowiązków już po kilku dniach.

Dlaczego fakoemulsyfikacja stała się najczęściej wykorzystywaną metodą leczenia zaćmy? W porównaniu z popularnym kiedyś zewnątrztorebkowym usuwaniem zaćmy technika ta ma znacznie więcej zalet, wśród których warto wymienić: 

– szybkie gojenie, 

– krótką rekonwalescencję, 

– szybką stabilizację widzenia i niskie prawdopodobieństwo wystąpienia astygmatyzmu pozabiegowego. 

Kiedy warto zdecydować się na leczenie zaćmy? 

Pamiętaj, że z leczeniem zaćmy nie należy zwlekać! Specjaliści z centrum medycznego MAVIT, które od lat specjalizuje się w rozwiązywaniu tego uporczywego problemu, zwracają uwagę na to, że decyzję o leczeniu warto podjąć wtedy, gdy zaćma zaczyna przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Choć każdy przypadek jest indywidualny, a decyzję o zabiegu konsultuje się z lekarzem, to z pewnością nie warto czekać, aż zaćma całkowicie dojrzeje.

Nowoczesne zabiegi, które wykorzystuje się w leczeniu zaćmy, są naprawdę szybkie i nieuciążliwe dla pacjenta. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że bez problemu można wykonać je u większości pacjentów, a ewentualne przeciwwskazania występują bardzo rzadko. Zwykle już po 2-3 godzinach od operacji pacjent może wrócić do domu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Opisz je i podziel się swoją wiedzą z innymi. Nakręciłeś film, lub zrobiłeś zdjęcie? Przyślij do nas, niech legniczanie zobaczą to, czego byłeś świadkiem.
500 197 963 – zadzwoń do nas lub wyślij sms-a, mms-a.
Zdjęcia i filmy Waszego autorstwa wysyłać można także na adres kontakt@lca.pl

Podziel się:

REKLAMA
PRZECZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
PORTAL LCA.PL
O firmie | Praca | Kontakt | Regulamin
59-220 Legnica, Wjazdowa 6
tel: +48 500 197 963
e-mail: redakcja@lca.pl